Image meření
Dnes už nemusíte navštěvovat očního lékaře na přeměření zraku, ale můžete navštívit optometristu, který vám po vyšetření pomůže a poradí s výběrem brýlových obrub a čoček.

Jak vyšetření probíhá?

Nejdříve zjišťujeme váš zdravotní stav (předchozí oční úrazy, operace či onemocnění). Zeptáme se, kdy jste naposledy navštívili očního lékaře. Vyptáme se také na závažná onemocnění v rodině. Je pro nás také důležité zjistit, jakým způsobem pracujete či trávíte volný čas: sedíte několik hodin denně u počítače? Luštíte křížovky nebo řídíte bagr? Sjíždíte rozbouřené řeky nebo raději vyšíváte? Při každé činnosti namáháte svůj zrak odlišným způsobem, a i to se zohledňuje při stanovení korekce zraku. Také vám můžeme lépe pomoci vybrat brýlové čočky i obruby, které budou dokonale vyhovovat vašim požadavkům.

Při měření zraku určujeme a následně korigujeme vadu na dálku (krátkozrakost – špatně vidíme do dálky, ale vidíme dobře na blízko, dalekozrakost – vidíme zřetelně do dálky, ale oční systém se neúměrně namáhá a zapojuje mechanismus používaný na vidění do blízka) a případně astigmatismus (nepravidelné zakřivení očního systému). Poté následuje binokulární korekce (vyvážená korekce obou očí), při níž hledáme ideální stav, aby obě oči viděly stejně dobře.

S výslednou korekcí se zkusíte projít a ověřit si, zda je vám pohyb příjemný. Při měření zraku na blízko či na střední vzdálenost (např. počítač) si můžete zkusit navléknout jehlu, přečíst časopis nebo sestavit mobilní telefon. Výsledky měření vám vysvětlíme, porovnáme je s původní korekcí a seznámíme vás o změnách ve vnímání prostoru apod.

Nakonec přichází nejzábavnější část, a to výběr obrub. Pokud máte předpis od vašeho očního lékaře, můžete měření zraku přeskočit.

Vyšetření trvá 30 až 45 minut, a proto doporučujeme předem se objednat buďto on-line níže, osobně v optice, nebo na telefonním čísle: 244 461 745